AKTUALITY

„Koncert pro všechny smysly“ – Miloš Bok

koncert Zámek Konojedy Miloš Bok

připravili jsme pro Vás jedinečný koncert

14.6. 2024 od 18h 

 Exkluzivní hudební podvečer v doprovodu moderní gastronomie v prostředí barokního kostela v podání jedinečného komorní orchestru a sboru pod taktovkou dirigenta Miloše Boka společně se sólisty:
– BABORÁK Radek – lesní roh
– HOUDEK Jiří – trubka
– KRAHULÍK Václav – klavír
Během večera uslyšíte klasickou hudbu od Bacha či Smetany, ale také Gershwina či autorské skladby sólistů. 
O pohoštění se postará oceňovaný šéfkuchař Pavel Bortník (Držovická stodola)
Program:
Bach – Toccata D-moll
Smetana – Na břehu mořském 
Krahulík – Titan 
Gershwin – Rapsodie 
Bok – Mariánská píseň 
Bok – Missa brevis – Kyrie, Gloria 
Bach – Bok Chaconne 
Bok – Tři Intrády 
 

Vstupné: 250,-Kč / 350,- Kč /450,- Kč / VIP 550,- Kč / VIP + raut 850,- Kč

  – děti do 10let zdarma  bez nároku na místo k sezení

Vstupenky bude možné koupit v předprodeji nebo na místě hodinu před koncertem  a nebo je možné si je rezervovat na telefonním čísle 721 962 219

Nenechte si ujít tento nezapomenutelný zážitek. Těšíme se na Vás!

Koncert pořádá – Spolek pro obnovu památek Konojed z.s. IČ  19808879

 

koncert se koná za podpory 

Miloš Bok koncert Zámek Konojedy

* Miloš Bok: skladatel, dirigent, klavírista, sbormistr, varhaník a pedagog je kompozičním zjevem, který v dnešní době narušuje záplavu akademické fádní kultury. Je autorem impozantní chrámové skladby jako Missa Solemnis, Missa brevis(zazní během koncertu), také Credo fis moll a oratoria Skřítkové z Křinického údolí či Svatá Zdislava. Skladby Miloše Boka burcují otupené lidské city a probouzí vnímání k podstatě lidského života. Miloš Bok se v rámci chrámové a duchovní hudby, tohoto vyhranění své tvorby, dotkl všech hudebních forem a svým dílem vytvořil rozsáhlý svébytný hudební svět. Jeho první dokončené dílo, Missa Solemnis (1986), se dočkalo již přes padesát provedení a byla, za skladatelově přítomnosti, hrána v roce 1999 v proslulé Carnegie Hall v New Yorku. Jiné významné provedení této skladby proběhlo při liturgii v roce 2015 v Dómu Sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze.

koncert Zámek Konojedy Baborák Radek

* Radek Baborák: hornista a dirigent Radek Baborák patří mezi nejvýraznější osobnosti klasické hudební scény. Za více než 25 let sólové kariéry oslovil svým mimořádným muzikantským projevem posluchače v nejvýznamnějších kulturních centrech po celém světě. Dlouholetá spolupráce s maestrem Seiji Ozawou začala koncertem k zahájení olympiády v Naganu. Radek Baborák se stal členem Saito Kinen Orchestra a Mito Chamber Orchestra, se kterými vystupuje na koncertech v Japonsku , USA nebo Evropě. Působil jako docent v Boloni – Fondazione Arturo Toscanini, profesorsky hostuje na TOHO University Tokyo, Escuela superior de Musica Reina Sophia a vyučuje na HAMU v Praze. Hornové kurzy vedl v Německu a Švýcarsku.

Miloš Bok koncert Zámek Konojedy

*Jiří Houdek : začínal s hrou na trubku pod vedením svého otce Mgr. Jiřího Houdka. Následně absolvoval Pražskou konzervatoř, ve studiu pokračoval na pražské Akademii múzických umění a svoje vzdělání si doplnil na několika mistrovských interpretačních kurzech u nás i v zahraničí, pod vedením vynikajících pedagogů a interpretů. Sólisticky vystoupil s řadou našich orchestrů, např. s Pražskou komorní filharmonií, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Českým národním symfonickým orchestrem atd. V roce 2014 byl přizván houslistkou Gabrielou Demeterovou k uvedení Braniborského koncertu č. 2, jehož trubkový part patří mezi ty nejnáročnější.
Od roku 1999 zastává post 1. trumpetisty Symfonického orchestru Českého rozhlasu v Praze a od roku 2008 působí rovněž jako 1. trumpetista orchestru Národního divadla v Praze.

Miloš Bok koncert Zámek Konojedy

* Václav Krahulík: český klavírista, hudební skladatel, muzikolog, hudební pedagog a organizátor hudebního dění, mistr klavírní hry vystudoval teplickou konzervatoř obor klavír ve třídě Jaroslava Čermáka. Po maturitě byl přijat na klavírní oddělení AMU v Praze, kterou úspěšně dokončil pod vedením Pavla Štěpána. Již během studií se stal laureátem soutěží Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních (1983), Bedřicha Smetany v Hradci Králové (1986) a Ludwiga van Beethovena v Hradci nad Moravicí (1989), kde obdržel cenu Českého hudebního fondu za nejlepší provedení soudobé skladby (Václav Krahulík – Sonáta in Fis /1989/). V letech 1990–2003 působil jako pedagog a korepetitor na Konzervatoři v Teplicích, souběžně již od roku 1995 vyučuje na katedře hudební výchovy PF UJEP v Ústí nad Labem. Minoritní, ale zvláštní postavení má v tvorbě Krahulíka duchovní hudba. Skladby (pro zpěv a klavír či varhany) byly vytvořeny v pozdějším období skladatele a většinou jsou odrazem duševního pohnutí autora.

* Pavel Bortník: šéfkuchař, komisař a lektor Asociace kuchařů, vyučil se v Club Hotelu Průhonice a poté sbíral cenné znalosti v zahraničí, kde poznal důležitost kvalitních surovin a profesionální organizace práce v kuchyni. Má také bohaté zkušenosti z cateringové firmy a s přípravou rautů na zakázku. Nezapomíná ani na budoucí kuchařské talenty a během různých workshopů a seminářů na středních odborných školách žákům i učitelům představuje moderní přístup k tradiční české kuchyni. Je držitelem bronzové a stříbrné medaile Magdalena Dobromila Rettigová, působí jako komisař a lektor Asociace kuchařů a cukrářů ČR a ambasador Czech Specials.

ODBĚR NOVINEK

Nenechte si ujít žádné akce Zámku Konojedy

KONTAKT

Chcete se na něco zeptat nebo domluvit prohlídku?
Kontaktujte nás!