AKTUALITY

Výstava Pamětí – Josefína Dušková

Výstava Paměti Josefína Dušková
5.5. – 18.8. 2024 probíhá v prostorách oratoře kostela Nanebevzetí Panny Marie výstava uměleckých děl přední české sochařky Josefíny Duškové.

Výstava představí aktuální tvorbu sochařky Josefíny Duškové. Nejnovější díla a realizaci celé této výstavy inspiroval objekt konojedského zámku, jeho revitalizace a příběhy a vjemy z rozpadajících se objektů, které v okolí můžeme najít.    

  Vztah ke starým objektům a památkám autorku provází již od počátků tvůrčí dráhy. Ve své tvorbě se často obrací k příběhům starých míst, ke stopám, které zanechal čas a jeho působení. Vždy ji fascinovala místa nabitá silnou energií, často ji tak přinášela inspiraci opuštěná či rozpadající se místa, kde dávný život tušíme jen ze zanechaných stop či otisků. 

   Koncepční výběr děl začleňuje i starší díla , která s touto tematikou přímo souvisí.

Autorka se dlouhodobě zabývá otisky ve kterých jsou přítomny procesy destrukce a rozpadání, pracuje s různým pojetím času. Ve své tvorbě  často využívá nalezené korodující a jinak se rozpadající materiály, které odkazují k plynutí času. Tyto materiály dostávají nový život přetvářením do objektů, které se vztahují k lidským vzpomínkám a prezentují naši pomíjivost a  křehkost. Nekonečný vznik a zánik. Rozpadlé ruiny a jejich nový život, energie těchto míst, vzpomínky, otisky, paměť prostoru a zapomenuté příběhy lidských osudů.

 

vstupné dobrovolné

Výstava je přístupná v termínu 5.5.  – 18.8. 2024 v běžných návštěvních hodinách.

Výstavu pořádá – Spolek pro obnovu památek Konojed z.s. IČ  19808879

 

Výstava se koná za podpory 

logo Ústecký kraj
ODBĚR NOVINEK

Nenechte si ujít žádné akce Zámku Konojedy

KONTAKT

Chcete se na něco zeptat nebo domluvit prohlídku?
Kontaktujte nás!